דק לכולם – פתרונות דק זולים

דק עץ בזול

מצד אחד, דק הוא דבר נפלא. אם תסתכלו לדוגמה על שני בתי קפה: האחד עם מרפסת סטנדרטית מחופת בטון והשני מאובזר בדק עץ יפהפה, אין ספק שהעיניים והלב, יגרמו לרגליים ללכת מעצמן אל הדק. גם במקרה של גינה: אין עוררין על כך שדשא הוא דבר יפה, ונעים ולהתגלגלות על דשא ירוק יש גם ארומה נוסטלגית בלתי ניתנת להמרה בכלום, אבל דשא הוא גם זולל מים תאוותני וישראל, מה לעשות, מתייבשת. הפיתרון: דק.

דק עץ יפה יעניק לנו את מנת הטבע לה אנו זקוקים, יספק משטח נוח ונעים להליכה, יוסיף לגינה גם מימד של יוקרה טבעית ובעיקר יחסוך את הצורך בהשקיה וימנע בזבוז מים יקרים.

מצד שני, גם דק הוא דבר יקר יחסית. אבל אלף, הוא פחות יקר מבעבר, ובית, ישנם דקים יחסית זולים וישנן דרכים שבהן ניתן לחסוך בעלות הקנייה וההתקנה, כך שבהחלט אפשר ליהנות מהיתרונות הרבים של דק מהודר בלי להזדקק למשכנתא.

דק עץ אורן

אחד העצים הנפוצים בטבע והפופולאריים במיוחד לשם בניית דק הוא עץ האורן, על סוגיו השונים, במיוחד אלה שגדלים בפינלנד וברוסיה ומצטיינים בעמידות מרשימה. זהו עץ רך בניגוד לעצים טרופיים קשים כמו אירוקו או איפאה ולכן קל לעבוד איתו ולהתקין אותו. לסוגי אורן שונים יש מחירים שונים, בהתאם לאיכותם, אולם בכל מקרה טווח המחירים מבטיח דק בעלות סבירה. מה שכן, חשוב להקפיד על חיטוי העץ בטרם התקנת הדק על מנת שלא יינזק מחרקים שונים. אופציה נוספת היא אורן אמריקאי, פנדרוסה או קרוליינה. זהו עץ חצי קשה, מעט יקר יותר מהאורן אבל עדיין עם תג מחיר שפוי ואפשרי.

אריחי דק

פתרון אחר הוא אריחי דק. במקום קורות מסיביות, מתקינים את הדק מקורות קצרות, בערך בגודל של מרצפות, שמגיעות עם תשתית מוכנה והתקנתן פשוטה וקלה.

את אריחי הדק, שלעיתים תמצאו תחת השם “דק מודולארי”, ניתן לחבר זו לזו בקווים ישרים או באלכסון וליצור שלל צורות ודוגמאות. הן מאפשרות התקנת דק גם במרחבים קטנים יחסית ובעצם בכל חלל או מקום שתרצו לשדרג.

קלות ההרכבה וגם הפירוק, יאפשרו לכם גם לשנות את המראה שיצרתם כשהוא יתחיל לשעמם אתכם, בלי עלות כמובן, שכן אין צורך באנשי מקצוע ולהתרגש כל פעם מחדש.

השוואת מחירים

גם האינטרנט עומד לרשותנו במאמץ לחסוך בעלויות. חיפוש מהיר יאפשר לכם גישה לספקי עץ רבים וכך תוכלו להשוות מחירים ולמצוא מקור איכותי וזול לעץ עבור הדק הנחשק.

התקנה עצמית

האצבעות שלנו לא נועדו רק להקלדה אז למה שלא ניתן להן ליהנות גם מהתקנת הדק? אמנם ישנם דקים, למשל דק מעץ איפאה או מטיק בורמזי שאותם לא כדאי להתקין לבד, שכן הם דורשים מיומנות גבוהה ואף כלים מיוחדים. אולם דקים אחרים בהחלט ניתן להתקין בכוחות עצמכם, מקסימום עם קצת עזרה מידידים. כך גם תחסכו בעלות ההתקנה, גם תיהנו מתחושת הסיפוק שבמלאכת ידיים וגם יהיה לכם דק משלכם, בדיוק כמו שרציתם.

One Response to דק לכולם – פתרונות דק זולים

 • יוסי says:

  שלום,
  מבקש הצעה לעץ אורן לכיסוי דק מלבני 2 * 4.5, גודל כ 9 מ”ר על האדמה + ,מדרגה אחת + ברגים מתאימים איכותיים בכמות התואמת למשטח זה המיקום במודיעין
  תודה יוסי
  050-2278555
  eilotyh@walla.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>