למה מתאימה בניה קלה

בניה קלה – שיטה מתקדמת במיוחד שנקראת גם בניה ירוקה ולעתים גם בניה מתועשת – מתאימה למגוון רחב של מטרות ושימושים.

ראשית, הבניה הקלה אידיאלית למגורים. כך למשל הורים שגרים במושב או בישוב כפרי וברשותם שטח פנוי יוכלו להקים עליו במהירות מבנה שישמש ילד שהתבגר ורוצה פרטיות ועדיין להישאר בחיק המשפחה, וישנן כמובן עוד דוגמאות. שימוש אפשרי נוסף של מבנים קלים – שמוקמים בתחומי המפעל שמייצר אותם ולאחר מכן מורכבים בשטח – הוא לטובת כיתות בית ספר או גן. היתרון המרכזי של הבניה הקלה מבחינה זו הוא מהירות הקמת המבנים, כך שמסופק מענה מידי לכל צורך.

בניה קלה מתאימה גם לשימושים עסקיים – משרדי מכירות באתרי בנייה, משרדים נוספים בשטח עסק שמתרחב אבל לא מעוניין לעבור למיקום אחר וכו’. מבנים שמוקמים בשיטה חסכונית וידידותית לסביבה זו יכולים להוות גם חלל אופטימלי להצגת תערוכות ובפרט כאלה ניידות, ועוד שימוש נפוץ במבנים ניידים הוא בתי כנסת.

היתרונות של הבניה הקלה

כאמור לשיטת הבניה הקלה יתרונות משמעותיים מאוד: זמן ההקמה של מבנה נייד קצר במידה ניכרת ביחס לזמן הקמת מבנים בשיטה המסורתית, רמת העמידות של המבנים גבוהה לא פחות מזו של המבנים ה”רגילים”, הניידות של המבנים מאפשרת לנצל אותם בכל נקודת זמן באופן האידיאלי כך שמושג יחס עלות תועלת משתלם במיוחד ועוד יתרון משמעותי הוא שהבנייה מתבצעת כאמור ברובה במפעל.

בדרך זו נמנע חלק ניכר מזיהום האוויר שכרוך בבניה, וכשמדובר על הקמת מבנה בשטח שכבר יש בו פעילות – למשל הוספת מבנה לגן ילדים או משרד לעסק קיים – נחסך חלק ניכר מהבלגן כך שניתן להמשיך בשגרה השוטפת בלי הפרעה ממושכת אלא רק לפרק הזמן הקצר שבו מורכב המבנה המוכן על התשתיות בשטח.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>