עיצוב סלון ומטבח בחלל אחד במסגרת שיפוץ דירה קטנה

סלון ומטבח שמהווים יחידה רציפה אחת הוא קונספט מקובל למדי בימינו. בפרט כך הדבר במסגרת עיצוב או שיפוץ דירות קטנות, שבהן החלל המצומצם יחסית מכתיב את הצורך בהיעדר הפרדות נוקשות שגם תופסות מקום יקר. על-מנת להבטיח מקסימום פרקטיות ובה בעת אסתטיקה מרבית חשוב לתכנן היטב את המרחב.

הפרדה ויזואלית

העיקרון הבסיסי של עיצוב סלון ומטבח בחלל אחד קטן הוא הפרדה ויזואלית. בהיעדר קיר, חשוב בכל זאת ליצור אזורים מובחנים, כשדרך אחת לעשות זאת היא באמצעות צבע – כלומר להעניק לחלק של הסלון גוונים באזור מסוים של סקאלת הצבעים ואילו למטבח גוונים מאזור אחר של סקאלה מרובת אפשרויות זו, דרך נוספת היא להוסיף למטבח חיפוי קיר דומיננטי מאוד שיקנה לו אופי נבדל, ועוד אופציה היא רצפה שונה כשלמשל את הסלון אפשר לחפות בפרקט.

איך למנוע השתלטות של המטבח על החלל כולו?

מטבח הוא חלל דומיננטי במהותו, ובמיוחד כשנעשה בו שימוש, ועל כן במסגרת שיפוץ דירה קטנה חשוב למצוא פתרונות לסכנה של השתלטות המטבח על החלל כולו – כלומר זליגה של ריחות (לא רצויים, כמובן), אדים, עשן, רעש וכו’ אל הסלון. לשם כך מומלץ למשל למקם את הכיריים ליד חלון גדול, במידת הצורך להשתמש גם בפתרונות מתקדמים ליניקת עשן ועוד אופציה פשוטה יחסית של עיצוב סלון ומטבח בחלל אחד כך שהשהות בכל מקום תהיה נעימה בכל מצב היא ליצור מראה צבעוני ומעניין במיוחד שימשוך את תשומת הלב ויעמעם את הגירויים הלא רצויים.

פתרונות אחסון יעילים

עוד דגש חשוב במסגרת שיפוץ דירות חדשות שהסלון והמטבח מחוברים בה הוא פתרונות אחסון יעילים, הן לציוד המטבח והן לפריטים שבסלון – בלגן באחד האזורים עלול לפגום ביכולת שלנו ליהנות גם מהאזור השני, וכדי להימנע מכך חשוב לנצל גם שטחים שנחשבים “מתים”, כמו למשל זה שמעל לדלת, מעל לארונות וכו’.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>