כיצד להתחיל נכון בשיפוץ דירה קטנה

כל שיפוץ הוא פרויקט מורכב, וגם כשמדובר בדירה קטנה עלול להיווצר בלגן גדול – ועל כן חשוב מאוד לתכנן אותו באופן מושכל. בנוסף שיפוץ דירה קטנה מחייב תשומת לב רבה לכל פרט ופרט, שכן במרחב מצומצם גם לפרטים הקטנים ישנה השפעה גדולה, ובנוסף ישנו מן הסתם רצון למצות כל מטר מרובע.

מינימום קירות ומחיצות

דגש אחד במסגרת תכנון שיפוץ דירות קטנות הוא הסרת כמה שיותר מגבלות, כדי שהחלל שמתאפיין בממדים צנועים ייראה כמה שפחות קטן וצפוף. מאחר ששינויים אלה הם המשמעותיים ביותר, כדאי להתחיל איתם – למשל צירוף מרפסות קטנות לחללים סמוכים, הסרת קירות שאינם הכרחיים ובמידת הצורך יצירת הפרדה בין חללים שמשמשים למטרות שונות באמצעות פתרונות מתקדמים כמו מחיצות שקופות או קיר נמוך שלא מגיע עד התקרה.

עוד מרכיב שכדאי להתחיל איתו את תכנון השיפוץ הוא חלונות – דירות קטנות זקוקות לכמה שיותר אור טבעי, ועל כן מומלץ בכל מקום שאפשר ליצור חלון בעל מפתח רחב, וכן בעל זכוכית שקופה לחלוטין, שיכניס פנימה כמויות גדולות של אור טבעי ומחמיא. טיפ נוסף בהקשר זה הוא להעדיף פרופילים בהירים שמטשטשים את ההפרדה בין הפנים לבין החוץ ותורמים לאשליה כאילו הבית גדול יותר.

אם השיפוץ כולל החלפת רצפות, כדאי לבחור רצפת פרקט או ריצוף מיוחד שימשוך אליו תשומת לב ועל כן באופן טבעי תוקדש פחות תשומת לב לממדים הקטנים של הדירה. יצירת פתרונות אחסון חכמים, כולל במקומות שבהם בדרך כלל לא מאוחסנים פריטים (למשל במקומות הגבוהים בכל חלל), מצמצמת את הבלגן והופכת את המרחב למרווח יותר.

חשיבות המבע האישי

שיפוץ דירה נועד להפוך אותה מצד אחד לפרקטית יותר עבורכם ולמרווחת ככל האפשר – ובמקביל גם לכזו שמשקפת נאמנה את האישיות שלכם ואת תפישת העולם שלכם. בהתאם כדאי לתת את הדעת, עוד לפני התחלת השיפוץ כמובן, גם לסוגיה זו: כיצד אתם תופשים מהו “בית”, אילו תכונות שלכם תרצו להביא לידי ביטוי בכל חלל בדירה, מה מייחד אתכם ואיך אפשר ליצור ייחוד שכזה במרחבים הקיימים, ועוד. עוד כדאי לזכור שדירה מיוחדת אף פעם לא נראית קטנה, ובנוסף היא מספקת נחת עצומה שהופכת את ההשקעה בשיפוץ למשתלמת מאוד.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>